100 let výročí republiky

1.11.2018 - Zdenek Zeman

Od čtvrtka 25. 10. se naše škola zapojila do oslav stého výročí republiky.

Třída 9. A po skupinkách obešla všechny čtvrté až sedmé třídy, seznámila je s počátky našeho státu i s historií našeho města. Děti si vyzkoušely tance a písně z první republiky, zkusily si psaní násadkovým perem. Podobný program si připravila třída 7. B pro druhé a třetí třídy. Zároveň děvčata v kuchyňce pro všechny upekla preclíky a na prvním stupni ochutnali lepenici. V pátek jsme se výročí naší republiky věnovali v jednotlivých ročnících a na závěr žáci celé školy vytvořili živou vlajku. Atmosféru první republiky dotvořily i paní učitelky a asistentky svým dobovým oblečením. Od pátku také všichni mohli navštívit výstavu a seznámit se s vývojem republiky a Nýřan v posledních sto letech a prohlédnout si dobové fotografie a věci zapůjčené od dětí a pracovníků školy.

Doufáme, že si již všichni budeme pamatovat, proč je 28. října státní svátek.

Naše škola zpracovává v souvislosti s využitím webových stránek pouze taková cookies, která jsou nezbytně nutná pro zajištění provozu webových stránek a internetových služeb, a u kterých není nutno získat souhlas uživatele webu (technické a relační cookies). Pravidla cookies