Logická olympiáda

9.3.2021 - Jitka Rambousková

I v letošním roce byl Jirka Hellmich, 9.A úspěšný v Logické olympiádě pořádané Mensou a stal se úspěšným řešitelem krajského kola. Gratulujeme!

ročník 2019

Třída 8.A se letos poprvé zúčastnila Logické olympiády, kterou pořádá Mensa. V základním kole se v celé republice zúčastnilo 20 188 řešitelů a z toho v našem kraji 1 364. V přehledu výsledků, kde se objevují jen 75% nejlepších se umístili všichni naši žáci.

Do krajského kole se probojoval Jiří Hellmich na 14. - 17. místě s kvantilem 98Tomáš Grolmus dosáhl kvantilu 84 a Štěpán Kvarda 80.

V krajském kole mezi nejlepšími 50 v kraji  Jirka svou pozici ještě vylepšil a obsadil skvělé 4. místo, ale hlavně si zajistil postup do celostátního kola jako reprezentant Plzeňského kraje. Celostátní kolo se bude konat 25.11.2019 na Pražském hradě.