Hrajeme pohádky

26.4.2024 - Gabriela Matějková

Několik vyučovacích hodin jsme se věnovali projektu "Budeme hrát pohádku". Nejdříve jsme tvořili seznamy pohádkových postav a pohádek, které známe, povídali si, psali a kreslili. Potom si děti vytvořily skupiny a v nich se domluvily, jakou pohádku budou hrát. Pohádku si vyprávěly, zapsaly názvy postav a rozdělily si role. Ještě si zapsaly, co si k hraní připraví. Věci si postupně nosily do školy a pilně nacvičovaly. V týdnu od 22.4 do 26.4. nás čekala každý den jedna pohádka. Po každém představení následovalo hodnocení. Samozřejmě se hodně chválilo, některé děti však měly vhodné připomínky a zajímavé postřehy. Bylo pozoruhodné jejich diskusi sledovat. Děti byly úžasné, některé kostýmy a dekorace skvělé, pohádky zajímavé, projekt se nám vydařil.